KEHILA-díj/cena

Židovská náboženská obec v Komárne odovzdáva od roku 2003 ceny KEHILA tým, ktorí urobili mnoho pre židovské náboženské obce regiónu.

A Komáromi Zsidó Hitközség 2003 óta adja át a Kehila-díjat a régió zsidó közösségeinek fennmaradásáért, a zsidó kultúra megőrzésért sokat tevő magánszemélyeknek és intézményeknek.

2003

Kornfeld Ferenc, Müller Andor, Kollár László

2004

Reisz Erzsébet, Paszternák Anna

2005

Kornfeld Tibor, Potoková Katarína, Lang Tamás

2006

Fahn Vojtech, Feldmár Tibor, Villányi Tibor, Iski Ibolya, Kerti Katalin, Varga László

2007

Vadász Magda, Novák Tamás, Messinger Tibor, Andruskó Imre, Tóth Tibor

2008

Navon házaspár, Jávor Mátyás, Pozba Község Önkormányzata, Zsok Gizella, Alena Bugárová, Eva Hlaváčová, Štefan Šebo

2009

Mencerová Gabriela, Oláh János, Buda František, Kuklovsky Rudolf, L. Juhász Ilona, Beró László, Blaskó József, Ács Városért Társulat, Petrasovics Anna

2010

Winkler Miksa, Kollár Zoltán, Stern Juraj, Mátraházi Ferenc, Rédli Margit, Számadó Emese, Padlovics Ágnes, Drozd Milán, Kovács Denisa, Moravcsik Ágnes, Halász Róbert

2011

Győriövá Márta, Kamenická Viera, Susi és Peter Scheiner, Weissová Alica és Piczek Ferenc, Gervai László, Tóth Tímea, Farkas Edit, , Izsák Zoltán, Schwartz Magdaléna

2012

Miriam Neiger-Fleischmann, Löwingerová Blanka, Ádám Róbert János, Dunatáj Szerkesztősége, Slneková Veronika, Peter Hudák, Tóth Erzsébet Fanni, Bene Magdolna, Powrazniak Kató

2013

Wittman ZsuzsannaUrban Ladislav, Sándor Péter, Alzbeta Littvová, Spátay Adriána, Hunčik Péter, Jozef Trubini, Kántás János, Szokola Sámuelné

2014

Haas Judit, Weisz  György, Simon Attila, Nagymegyer Város Önkormányzata, Siroki Zoltán, Zsélyi Katalin

2015

Lusztigné Várfői Nóra és Lusztig Péter, Zuzana Toledano és Avraham Toledano, Márkus Sándor, Lancz Roland, Labancz Roland

2016

Szántóné Balázs Edit, Haas Tibor, Oláh Imréné Domonkos Ilona, Hrbácek Noszek Magdaléna, Králik Zsuzsanna, Szappanos Éva, Szverle Balázs

2017

Pavel Traubner, Neubart István, Varsány Márta, Antala Zsuzsanna, Simonyik Péter, Ludovit Hládek, Juraj Slabík

2018

Aldorfné Pál Gabriella, Baki Attila, Gútay László, Jakabovits Dezső, Martin Korčok, Szűcs József

2019

Balogh István, Riszovannij Mihály, Ján Hevera, Bajkai Csengel Mónika, Ifj. Gyüszi László

2020

Matúš Zelieska, Miklós Dóra, Gazdag József, Verbó Katalin