TuBiŠvat v Komárne

pesach.jpg

Vo februári tohto roku sa začal jedenásty ročník podujatí Klubu Šalom, a to stretnutím členov pri príležitosti sviatku TuBiŠvat, ktorý je už poslom novej jari. Okrem domácich prišli aj hostia z okolia, z Taty, Nových Zámkov, Štúrova a bolo pre nás potešením opäť vidieť niekoľkých starších priateľov, ktorí nás  dávno  nenavštívili.

 

Po úvodnom slove Tamása Paszternáka sa prítomným prihovoril rabín Zoltán Radnóti. Hovoril o význame tohto sviatku a hostí oslovil viacerými otázkami. Tí sa snažili pozbierať všetky svoje vedomosti a ponoriť sa do tajov sviatku. Na stole bolo 15 druhov ovocia, viaceré pochádzajúce zo Svätej zeme. Spoločne sme odriekali požehnania na ne.

 

Po príjemnej konverzácii nasledoval príhovor Tomáša Langa, predsedu ŽNO v Nových Zámkoch, ktorý predstavil novú knihu o holokauste na južnom Slovensku, ktorá prednedávnom vyšla vo vydavateľstve Kalligram. Napísal ju v spoluautorstve so Sándorom Strbom a jeden exemplár venoval do knižnice Bélu Spitzera. Na konci programu zazneli melódie v podaní Tibora Messingera z Nových Zámkov.

 

PT

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s