Pedagogické dni v Komárne 2007

komarno.jpg

 

Záverečný deň Pedagogických dní v Komárne dňa 2. marca 2007 sa uskutočnil v aule Gymnázia J. Selye kde prednášal historik Tamás Kovács z Budapeštianskeho múzea a dokumentačného centra holokaustu. Jeho prednáška mala názov Komárno a holokaust.  

Mgr. Imre Andruskó – riaditeľ gymnázia sa s prednášajúcim zoznámil na Dni holokaustu vyhláseného OSN, ktorý sme s úspechom usporiadali pred niekoľkými týždňami, a vtedy pozval historika, aby pri príležitosti Pedagogického dňa prednášal..  

V krásne rekonštruovanej slávnostnej sále v radoch obecenstva sedeli hlavne študenti. V mene školy pozdravila účastníkov profesorka Paedr. Zuzana Králiková. 

Čas vymedzený na prednášku – 45 minút – bol krátky nato, aby sa účastníci mohli dôkladne oboznámiť s obdobím tragédie, a s udalosťami ktoré sa viažu špeciálne k mestu Komárno. Študenti a učitelia mali veľa otázok k prednášajúcemu. V mene ŽNO v Komárne, koordinátor Tomáš Pasternák obdaril prítomných s pohľadnicami, ktoré znázorňujú Menház.

 

Riaditeľ školy vyjadril zámer, aby aj naďalej pokračovali v kontaktoch s ŽNO v oblasti vzdelávania a výučby. Tamása Kovácsa by radi uvítali aj v budúcnosti.

 

PT

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s